Hoptimist håller humöret uppe under hela december
Hoptimist firar jul med det vi gör bäst: att locka fram leenden och lyfta humöret.
Foto: F&H Group
I år höjs stämningen ytterligare när Skiing Bimble och Skiing Bumble i FSC®-certifierad ek – iklädd hög hatt och skidor – ansluter sig till den stora Hoptimist-familjen.
Backhoppning och glada dagar
Julens stora nyhet är Skiing Bimble och Skiing Bumble i ek, som är redo att susa fram genom det snöiga landskapet med en entusiasm som smittar av sig. Samtidigt kan du också låta Soft Skiing Bimble och Soft Skiing Bumble i mjuka, matta färger hoppa med – de passar för ett hem där både humor och mysighet får fylla. Tillsammans med Soft Reindeer Bumble, Soft Santa Snowman och Soft Santa Bumble ser de till att julstämningen förblir lätt på tårna.
Foto: F&H Group
Foto: F&H Group
Foto: F&H Group
Foto: F&H Group
Foto: F&H Group
Foto: F&H Group
Julen som vi känner den – bara lite mer hoptimistisk
Julen är inte bara en hjärtans fest, utan också leenden. Och vårt urval av julhoptimister kommer att få det att ringa i mungiporna. Använd dem som värdinnapresent, adventspresent eller mandelpresent – en present du faktiskt vill behålla själv.
En ren som dröjer sig kvar
För dig som älskar en varm och naturlig glöd är ekkollektionen en present i sig. Ängelhumla och Renhumla i FSC®-certifierad ek ger både kant och karaktär – och är en fin kontrast till glitter och gran. Och den glada renen? Den kommer naturligtvis med avtagbara horn, så den kan enkelt stå på hyllan året runt.