Plantagen öppnar i Sköndal

Kedjans 43 butik i Sverige

I början av november öppnade Plantagen sin 43 butik i Sverige. Den 2 300 kvadratmeter stora butiken i Sköndal i södra Stockholm erbjuder ett brett utbud av blommor, växter och tillbehör i en inspirerande miljö och med fokus på hållbarhet.

”Äntligen är butiken i Sköndal öppnad. Vi har många glada och kunniga medarbetare som vi är mycket stolta över och kan bland annat erbjuda experthjälp av vår trädgårdsmästare och florist. Tillsammans ser vi fram emot att hälsa både nya och gamla Plantagen-kunder välkomna”, säger Susanne Rikner, butikschef på Plantagen i Sköndal.

Relaterat innehåll

29.10.2025Witt Denmark A/S

Sponsrad

Witt Denmark A/S tar EasyMotionSkin till Norden – en ny era för EMS-träning

29.10.2025Designbase.se

Nordiska företag förvandlar data till affärer

28.10.2025Witt Denmark A/S

Sponsrad

Witt Denmark A/S och Haier Europe ingår strategiskt partnerskap för att påskynda tillväxt och innovation i Norden

21.10.2025Designbase.se

JYSK tredubblar bonusar för butiksanställda efter rekordår

07.10.2025Designbase.se

Hur AI kan skapa värde och stärka konkurrenskraften för små och medelstora företag

30.09.2025Witt Denmark A/S

Sponsrad

Witt Denmark A/S blir distributör av Roborocks kabelfria robotgräsklippare på den nordiska marknaden

23.09.2025Designbase.se

AI-användningen har nästan fyrdubblats

19.09.2025Fun Nordic ApS

Sponsrad

Årets leverantör 2025

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023