Lagerhaus till A6

Butiken på A6 Center blir kedjans fyrtiotredje butik.

Lagerhaus i Nordstan, Göteborg. Foto Sofie Lindekrantz, Lagerhaus.

I december öppnar inredningskedjan Lagerhaus en 350 kvadratmeter stor butik i köpcentrumet A6 Center i Jönköping. Sedan tidigare har kedjan en butik på Östra Storgatan.

– Vi jobbar alltid långsiktigt och ytterligare en butik i Jönköping är en viktig investering för framtiden. A6 är ett attraktivt köpcentrum där vi har många engagerade kunder, säger Lagerhaus vd Caroline Hjelte.

Lagerhaus har idag 36 butiker i Sverige, ytterligare 6 i Norge och en växande nordisk e-handel. Butiken på A6 Center blir kedjans fyrtiotredje butik. Sortimentet består av inredningsartiklar till hemmets alla rum, produkter till kök och servering samt produkter och tillbehör för fester och kalas. 

www.lagerhaus.se

-ANB

Relaterat innehåll

30.04.2025Designbase.se

Temu ökar charmoffensiven

29.04.2025Designbase.se

Nordiska startups tar över Köpenhamn

11.04.2025Designbase.se

Nya EU-regler kan öppna en digital motorväg för företag

11.04.2025Designbase.se

Geberit får EcoVadis guldmedalj

01.04.2025Önska

Sponsrad

Önskabutikerna inleder våren med inspirerande Önskaskola hos Skeppshults Gjuteri

18.03.2025Designbase.se

Låt tekniken fungera för dig

17.03.2025Önska

Sponsrad

Önska reser tillsammans

17.03.2025Designbase.se

Tre dagar av innovationer och framtida teknologier

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023