Kvalitet och komfort

Foto F&H.

Du som gillar att skämma bort dig själv med lite vardagslyx som både syns och känns – se hit! Nu släpper Södahl ett antal riktigt fina vårnyheter. Ge både badrummet och kroppen en känsla av lyx med den härliga Comfort Organic-handduken. Den nya Clarity-serien ger också rummet en elegant retrotwist.

Comfort Organic är rent och skärt välbehag i en slitstark och ekologisk kvalitet. Den är vävd upptill och nedtill, har en enfärgad design och en stickad ögla samt en diskret logotyp som ger ett exklusivt uttryck, och finns nu i den eleganta färgen Taupe. Vill man fullända den extravaganta känslan är den nya Clarity-serien med sin härliga retrolook helt perfekt. 

Clarity-produkterna finns att få i Clear, Sky Blue och Golden Yellow – den sistnämnda med en schysst bronsfinish på tvålpumpen, som mäter 8 x 19 cm medan tandborsthållaren är 8 x 10,3 cm.

www.soedahl.com

-PF

Relaterat innehåll

27.03.2026F&H Group A/S

Sponsrad

En liten ny Hoptimist har sett dagens ljus

27.03.2026Designbase.se

Salone del Mobile satsar på USA

25.03.2026Designbase.se

Stockholms möbelmässa omprövas

23.03.2026F&H Group A/S

Sponsrad

Världens minsta glädjespridare har landat

17.03.2026Designbase.se

När juldesign blir djärv, poetisk och tidlös

17.03.2026Designbase.se

WOUD får permanent adress i Köpenhamn

13.03.2026Designbase.se

STOFF Nagel får nytt showroom

10.03.2026Designbase.se

Light + Building 2026 fokuserar på elektrifiering och intelligenta byggnader

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023