City i Samverkan Stockholm har ny VD

Monica Bruvik kommer närmast från HUI

Foto: Mikael Sjöberg.

Monica Bruvik har utsetts till ny VD för City i Samverkan Stockhlm. Monica är Civilingenjör i Lantmäteri och har de senaste 15 åren arbetat med handel och platsutveckling. Närmast kommer hon från en roll som senioranalytiker på HUI och hon har tidigare arbetat som fastighetsutvecklare på WSP och VD på Centrumutveckling. De senaste åren har hon även varit styrelsemedlem i City i Samverkan.

”Monica kommer, i sin roll som VD, att intensifiera arbetet med att svara upp mot Stockholms citys nya utmaningar och medlemmarnas nuvarande och kommande behov” säger Lars Backemar, styrelseordförande City i Samverkan.

Gabrielle Gjerswold, som har varit VD sedan år 2020, har valt att lämna uppdraget för att arbeta i Botkyrka kommun.

cityisamverkan.se

-AB

Relaterat innehåll

11.12.2025Antex Plast A/S

Sponsrad

Hållbar plastproduktion

10.12.2025Designbase.se

JYSK sätter nya standarder med rekordresultat 2024/25

02.12.2025Designbase.se

AI flyttar ut på butiksgolvet – nu kan även små återförsäljare vara med

17.11.2025Designbase.se

Hur man får ut värde av influencer-samarbeten

06.11.2025Antex Plast A/S

Sponsrad

Utökat samarbete med Montana Furniture

29.10.2025Witt Denmark A/S

Sponsrad

Witt Denmark A/S tar EasyMotionSkin till Norden – en ny era för EMS-träning

29.10.2025Designbase.se

Nordiska företag förvandlar data till affärer

28.10.2025Witt Denmark A/S

Sponsrad

Witt Denmark A/S och Haier Europe ingår strategiskt partnerskap för att påskynda tillväxt och innovation i Norden

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023