Butikssamarbete med barfokus

Esteriör hjärta Positano(yes)

Aperitivobaren Positano(yes) och inredningsbutiken Esteriör öppnar en gemensam webbshop med fokus på redskap, böcker och serveringsprylar som behövs för att göra bra cocktails hemma. En shop-in-shop kommer även att finnas i Esteriörs butik på Åsögatan 144 i Stockholm fram till 31 oktober.
”Tillsammans med Joel och Andreas från Positano(yes) har vi skapat en unik samling av nya och äldre barverktyg, böcker om drinkens kultur och historia, glas och servering. I samarbete med tre svenska designers och Positano(yes) egna favorit, Disaronno, har vi skapat unika föremål inspirerade av den älskade italienska likören”, säger Zandra Liden, medgrundare av Esteriör.
www.esterior.se/positano

AB

Relaterat innehåll

13.03.2026Antex Plast A/S

Sponsrad

Från designvision till plastproduktion

11.03.2026Designbase.se

Imerco levererar ett nytt rekordresultat

10.03.2026Designbase.se

Nuura stärker ledningen med ny operativ chef

03.03.2026Designbase.se

F&H delar upp verksamheten i lager och huvudkontor

23.02.2026Designbase.se

Nya kvarter och kartjusteringar: 3 Days of Design expanderar 2026

18.02.2026Witt Denmark A/S

Sponsrad

Witt stärker Kids & Babies-segmentet med MomCozy

18.02.2026Designbase.se

Montana Furniture slutför förändringen i sin roll som styrelseordförande

16.02.2026Designbase.se

Få omedelbar kreditgodkännande

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023