Plantagen lanserar Trädgårdshjälpen

Tjänster kompletterar produktutbudet.

Från och med april erbjuder Plantagen sina kunder i Stockholmsområdet trädgårdstjänster genom Trädgårdshjälpen. Tjänsterna levereras i samarbete med Adoer.com och TaskRunner, två noggrant utvalda partners. Adoer.com, med sin digitala plattform, erbjuder kunden rådgivning över video samt access till utbildade trädgårdsmästare och arborister. TaskRunner, med sitt breda nätverk av så kallade runners, genom att koppla samman kunden med en runner i sitt närområde.

”Marknaden för hushållsnära tjänster växer kraftigt och med Trädgårdshjälpen kan vi fullt ut möta de olika behov som våra kunder har”, säger Karolina Åhs, marknadschef på Plantagen.

-ANB

Relaterat innehåll

26.03.2026Designbase.se

AI är inte framtiden – det är nuet

25.03.2026Witt Denmark A/S

Sponsrad

iRobot är tillbaka - markerar nytt kapitel på AWE 2026 och vinner innovationspris

13.03.2026Antex Plast A/S

Sponsrad

Från designvision till plastproduktion

11.03.2026Designbase.se

Imerco levererar ett nytt rekordresultat

10.03.2026Designbase.se

Nuura stärker ledningen med ny operativ chef

03.03.2026Designbase.se

F&H delar upp verksamheten i lager och huvudkontor

23.02.2026Designbase.se

Nya kvarter och kartjusteringar: 3 Days of Design expanderar 2026

18.02.2026Witt Denmark A/S

Sponsrad

Witt stärker Kids & Babies-segmentet med MomCozy

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023