Em home öppnar i Erikslund

Kvartett bakom etableringen

Em home har öppnat en ny butik i Västerås största handelsområde Erikslund. Bakom satsningen står entreprenörerna Sammy Kull och Anna Agnar, som även driver Em home Lidköping, tillsammans med det lokala entreprenörsparet Johan Svensson och Karin Alvdö.

Franchisebaserade möbelkedjan Em home förvärvades i slutet av 2018 av Electra Gruppen AB med syfte att stärka erbjudandet till butikerna med starkare e-handel, effektivare affärssystem samt en tydligare position på marknaden.

”Vi ser ett ökat intresse för EM som relevant och trovärdigt franchisekoncept i möbelbranschen. Det är extra roligt att få öppna upp i Västerås där vi har funnits tidigare”, säger Thommy Grape, kedjeledare för Em home.

www.emhome.se

AB

Relaterat innehåll

18.03.2025Designbase.se

Låt tekniken fungera för dig

17.03.2025Önska

Sponsrad

Önska reser tillsammans

17.03.2025Designbase.se

Tre dagar av innovationer och framtida teknologier

04.03.2025Global Design Partner

Sponsrad

Din dröm, vår passion

26.02.2025Designbase.se

Försämrar AI medarbetarnas förmåga att tänka kritiskt?

24.02.2025Designbase.se

Droppery introducerar Droppery Markets

06.02.2025Designbase.se

Rekordhöga konkurssiffror i Sverige – men danskarna kan jubla

04.02.2025Designbase.se

Kom ihåg mänskligt omdöme

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023