Estetiskt salt- och pepparkvarn

Det danska designhuset Aida kan nu avslöja den vackra salt- och pepparkvarnen, som är utförd med gediget hantverk och hög funktionalitet för ögat.

Det välkända verktyget är tillverkat i massiv teak och har en genomgående härlig kvalitet.. Foto: Aida Raw.

När matlagningskonsten ska utföras är det viktigt att ha funktionella redskap för det - och det kan salt- och pepparkvarnen från Aida Raw uppfylla.

Här får du en vacker uppsättning som med sina runda, mjuka former och praktiska höjd säkerställer elegans och användbarhet i lika stor utsträckning.

Uppsättningen är tillverkad i teak, vilket tillför värme och tidlöshet. Och båda kvarnarna är mycket bekväma att hålla i.
www.aida.dk

- HCL

Relaterat innehåll

29.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

EN KLASSIKER BLIR ALDRIG OMODERN

29.04.2025Hippie de Luxe

Sponsrad

Liberty lyser upp bordet med färg och form

29.04.2025Designbase.se

250 år av hantverk och design

28.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

Zone Danmark presenterar den ultimata njutningen: söndagsbrickan

24.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

Shoku - Servera vackert och enkelt

22.04.2025Hippie de Luxe

Sponsrad

Chicago – sofistikerad nostalgi från La Rochère

16.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

Villa Collection Denmark lanserar Shoku: En hyllning till måltiden

15.04.2025F&H Group A/S

Sponsrad

Låt broderierna blomma på bordet

Håll dig uppdaterad med designbase.se

Få insikt i de senaste produkterna, trenderna och tendenserna, spännande intervjuer, teman, unika jobberbjudanden och spännande evenemang.

Publisher

Horisont Gruppen a/s

Strandlodsvej 44

2300 København S

Telefon: 53506060

www.horisontgruppen.dk

Copyright 2023